Günlerce konuşulan şampiyonluk öpücüğünün cezası açıklandı

FIFA Kadınlar Dünya Kupası final maçı sonrasında İspanya Kadın Milli Futbol Takımı oyuncusu Jenni Hermoso’yu zorla öpen İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales, FIFA Disiplin Kurulu tarafından cezaya çarptırıldı. Luis Rubiales’in 3 yıl futbol faaliyetlerinden men edildiği duyuruldu.

DUDAĞINDAN ÖPMÜŞTÜ
FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın 20 Ağustos’taki finalinde İngiltere’yi 1-0 yenerek tarihinde ilk defa dünya şampiyonu olan İspanya Kadın Milli Futbol Takımı’nın Sidney’deki maç sonrasındaki madalya töreni ve kutlamalar sırasında RFEF Başkanı Rubiales’in bazı hareketleri tepki almıştı. İspanya’nın maçı kazanmasının ardından sevinç gösterisi sırasında şeref tribününden uygunsuz hareketler yapan Rubiales, daha sonra madalya töreninde İspanyol futbolcu Jennifer Hermoso’yu dudağından öpmüştü.
ZORLA İSTİFA ETTİRİLDİ
Bilindiği üzere yaşanan bu olaylar sonrası İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales görevinden istifa etmişti FIFA Disiplin Kurulunun açtığı soruşturma kapsamında 90 gün süreyle geçici olarak görevinden alınan Rubiales, ülkesinde gelen siyasi ve sosyal baskıların ardından 10 Eylül’de istifa etmişti.
JEST YAPTIM DEMİŞTİ
Luis Rubiales: “Locada meydana gelen bir olay [kasık avuçlama] için özür dilemek istiyorum. Bunu Jorge Vilda’ya bakarak açıklayacağım. Çok şey yaşadık, bana yaptıklarının aynısını size de yapmak istediler, yanlış bir konuşma yaratmaya ve bunu size karşı çevirmeye çalışıyorlar. Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra dönüp kupayı bana adadığınızda çok duygulandım. Orada bir jest yaptım. Majesteleri Kraliçe’den özür dilerim, hiçbir zaman böyle davranmamıştım. ‘Öpücükten ziyade bir gagalamaydı. Arzu yoktu, kızıma öpücük verirken duyduğum arzuyla aynıydı, baskınlık yoktu. Spontane, karşılıklı ve rızaya dayalı bir öpücüktü. Tüm oyuncularla harika bir ilişkim var ve çok sevgi dolu anlar yaşadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x