Instagram’ın atlanamayan reklamları şimdiden tartışma yarattı!

Meta’nın sosyal medya platformlarından daha fazla gelir elde etmek istediği bildirildi. Buna göre Instagram’ın arayüzünde atlanamaz reklamlar gösterilecek. Ancak yeni bir araştırma, kullanıcıların geçilemeyen reklamlar yüzünden uygulamayı sileceğini ortaya koydu.

Atlanamayan Instagram reklamları kullanıcı kaybı yaratabilir

Meta, yani Facebook ve Instagram’ın sahibi olan şirket, her zaman reklamlara dayanarak ayakta kaldı. Şimdi ise Instagram, yeni özelliği olan Reklam Molası ile gezinme keyfinizi kesintiye uğratarak, sizi mecburi reklamlara maruz bırakıyor.

Instagram, atlanamayan reklam testlerinin kalıcı hale gelmesi durumunda büyük bir kullanıcı kaybıyla karşı karşıya kalabilir. PR Week tarafından yapılan yeni bir anket, tartışmalı özelliğin faydadan daha çok zarar getireceğini ortaya koydu.

Ankete katılan kullanıcıların yarısından fazlası, Reels izlerken atlanamayan reklam görmeleri halinde Instagram’ı sileceklerini söyledi. Buna göre şirket tarafından test edilen yeni reklam arası formatı, kullanıcıların kaydırma deneyimini bozuyor.

Günümüzde standart Instagram reklamları gönderiler arasında görünüyor. Ancak bu reklamlar kaydırma sırasında geçilebiliyor. Ancak anket sonuçları, atlanamayan reklamların büyük sorunlar yaratabileceğini gözler önüne serdi.

Instagram ve ana şirket Meta için, atlanamayan reklamlar gibi yeni formatlar reklam gelirlerini artırmaya yardımcı olabilir. Ancak anket, kullanıcıların yüzde 50’sinden fazlasının platformu terk edebileceğini ortaya koydu.

Meta CFO’su Susan Li ayrıca Instagram’ın yeni reklam teknolojilerini araştırdığını ifade etti. Ancak atlanamayan formatlardan memnun olmayan kullanıcıların platformdan ayrılması bu gelir hedeflerini baltalayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x