Pelin Eroktay’ın hedefi Filenin Sultanları! ‘Ülkemi temsil etmek istiyorum’

Genç bir oyuncu olarak siyah beyazlı takımda tecrübe kazandığını söyleyen 19 yaşındaki sporcu, “Beşiktaş gibi büyük bir camianın bir parçası olmak gurur verici. Genç bir oyuncuyum ama milli takım dahil birçok maça çıktım. Şu anda da tecrübeli sporcularla ve antrenörlerle çalıştığım için çok şanslıyım. Takımımıza yeni katılan oyuncularla uyum sağlayıp sezonun devamında başarılı olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Eroktay, Beşiktaş taraftarından övgüyle bahsederken, “Taraftarımız her maçta yanımızda. Bizleri sürekli destekliyorlar ve yanımızda oldukları için onlara teşekkür ederim. Onların yarattığı atmosferde kendimizi çok daha iyi hissediyoruz. Beşiktaş’ın gücü taraftarı ve bu da oyuncular için daha fazla aidiyet oluşturuyor” şeklinde konuştu.

“ÇİFTE LİSANSLA OYNAMAK BENİ MOTİVE EDİYOR”

Çifte lisansla hem Beşiktaş Ayos, hem de Yeşilyurt forması giyen genç pasör çaprazı, “Bu sezon tempom çok yoğun ve yorucu ama iki takımla sahaya çıkarak kendime çok şey kattığımı düşünüyorum. Beşiktaş’a göre Yeşilyurt’a daha çok katkı veriyorum. Beşiktaş’ta gelişimim sürerken Yeşilyurt’ta ise daha çok süre buluyorum. Hedeflerim var ve iki takımda yer almak benim için zor olsa da oyunuma ve hedeflerime daha çok motive oluyorum” dedi.

“GENÇ MİLLİ TAKIMLARDA KAPTANLIK YAPTIM, HEDEFİM A MİLLİ TAKIM”

Genç milli takımlarda kaptanlık yaptığını ve çok önemli maçlara çıktığını söyleyen Eroktay, “Milli takımda kaptanlık yapmak ve forma giymek tarif edilemez bir duygu. A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı yakından takip ediyorum ve gurur duyuyorum. Umarım ben de bir gün A Milli Takımımızda forma şansı bulabilirim” ifadelerini kullandı.

“YURT DIŞINDA DA OYNAMAK, ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Sultanlar Lig’nde forma giymenin önemine vurgu yapan 19 yaşındaki sporcu, “Sultanlar Ligi, Dünya’nın en iyi voleybol liglerinden biri. Ülkemde oynamaktan çok keyif alıyorum ama yurt dışında ülkemi temsil etmek, orada da yeni tecrübeler edinmek istiyorum. 19 yaşındayım ve önemli tecrübeleri genç yaşta kazandım. Gelişimimi devam ettirmek yurtdışında da forma giymek istiyorum” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir