Rakel Dink: Yasın en ağır günlerine geri yolladılar bizi…

Cumhuriyeti’in 100 yılında Azınlık Hakları Konferansı’nda konuşan Rakel Dink, Ogün Samast’ın tahliye edilmesiyle ilgili, “Bir kez daha adaletsizliği yüzümüze çarpıp, yasın en ağır günlerine geri yolladılar bizi” dedi.

Hrant Dink Vakfı, İstanbul’da 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Azınlık Hakları’ başlıklı uluslararası bir konferans düzenliyor. Burada konuşan Rakel Dink, eşi Agos Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliyesine dair, “Bir kez daha adaletsizliği yüzümüze çarpıp, yasın en ağır günlerine geri yolladılar bizi” dedi.

‘YILLARDIR KATİLLE AYNI HAVAYI SOLUYORUZ’

“Biz zaten yıllardır katillerle aynı havayı soluyoruz” diyen Rakel Dink konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Dink’in ölüm emrini verenlerin aramızda dolaştığını biliyoruz zaten. S.Ali’nin, İlhan Erdost’un, Z. Tekiner’in, U. Mumcu’nun, M.Anter’in katilleriyle aynı havayı soluduğumuzu bilmiyor muyuz? Mesele hiçbir zaman şu ya da bu kişinin 3-5 yıl fazla ya da az ceza alması değildir. İlk günden beri karanlığın sorgulanması gerektiğini söyledik. Bu davada adaletin yerini bulması ülkenin demokratikleşmesi için olmazsa olmazdır dedik.Yargıtay ilk kez saçmalamış gibi yapamıyoruz, Dink’in kalemini kıran aynı Yargıtay değilmiş gibi yapamıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x