ASELSAN, Latin Amerika’da Santiago ofisini açtı

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Şili’de açılan ofisin Latin Amerika’daki faaliyetler açısından merkez görevi üstleneceğini belirterek, “Stratejik bir noktada açtığımız ofisimizle Latin Amerika pazarındaki büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Ayrıca ASELSAN, Şili’nin başkenti Santiago’da 9-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı FIDAE 2024’te milli sistemlerini vitrine çıkarıyor. ASELSAN, FIDAE Fuarında askeri haberleşme çözümlerinden, aviyonik sistemlere; radar ve elektronik harp ürünlerinden, sınır güvenliği çözümlerine kadar uzanan yelpazede geliştirilen teknolojilerini sergiliyor.

ASELSAN; fuarda AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi, İHA Faydalı Yük Sistemleri, ASELFLIR-500 Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedefleme Sistemi, TOLUN Mühimmatı, YAMGÖZ Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, Askeri Telsizler ve PULAT Aktif Koruma Sistemi gibi pek çok ileri teknoloji ürününü global kullanıcılara gösteriyor. FIDAE Fuarı ile eş zamanlı olarak ASELSAN Şili / Santiago Ofisinin açılışı da gerçekleştirildi. Açılış törenine Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Türkiye’nin Santiago Büyükelçisi Gülcan Akoğuz ve diğer yetkililer katıldı.

ASELSAN Şili Ofisinde misafirleri karşılayan ASELSAN Genel Müdürü Akyol, Şili’de çok önemli projelere imza atıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Şili’ye tank modernizasyonu konusunda kattığımız değerle, ASELSAN güvenini sunduk. Şimdi daha büyük atılımlar için iş birliğimizi genişletmek istiyoruz. Bu nedenle ülkemizden binlerce kilometre uzaklıktaki Şili’de bir taraftan önemli oyuncuları buluşturan FIDAE Fuarında ürünlerimizi sergilerken, diğer taraftan Santiago Ofisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. FIDAE Fuarı bizim için, Latin Amerika bölgesindeki kullanıcılarla etkileşim kurabileceğimiz ve yeni iş birliği görüşmeleri gerçekleştirebileceğimiz önemli bir platform oldu.”

Latin Amerika kıtasında ilk yerel ofisimizi Santiago’da açmış olmamız, ASELSAN’ın bölgedeki varlığını güçlendirmemiz yolunda stratejik bir hamleyi temsil ediyor. ASELSAN Latin America adı verilen yerel iştirakimiz, bölgede fiziksel olarak da var olmamızı sağlayarak buradaki iş ortaklarımıza erişimimizi güçlendirecek. Yerel düzeydeki varlığımız, ASELSAN’ın bölgenin savunma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kararlılığını da gözler önüne seriyor. Santiago, Latin Amerika’daki faaliyetlerimiz açısından bir merkez görevi üstleniyor. Santiago Ofisimiz, ASELSAN’ın Latin Amerika’daki varlığını genişletmesi ve bölgede savunma sektöründeki fırsatların değerlendirilmesi anlamında önemli bir eşik atladığımız anlamına geliyor. Bu stratejik hamlenin faaliyetlerimizi olumlu yönde etkileyerek Latin Amerika kıtasında uzun dönemli büyüme ve başarımıza katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. ASELSAN Santiago Ofisimiz ile Latin Amerika ülkelerinin savunma yatırımlarından daha fazla pay alacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x