Doom efsanesi dört yılın ardından geri dönüyor!

Aksiyon dolu hikayesiyle oyun dünyasına damga vuran Doom serisi yeni bir yapımla geri dönüyor olabilir. Sektör uzmanları tarafından sızdırılan bilgilere göre ID Software, Doom: The Dark Ages isimli bir oyun geliştiriyor.

Doom: The Dark Ages Xbox Games Showcase’de duyurulabilir

Doom serisinin bir sonraki oyunu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. ID Software’de Year Zero kod adıyla geliştirilen yapımın dört yıllık bir proje olduğu ifade edildi. Sızıntılar, oyunun Doom: The Dark Ages olarak adlandırılacağını ve Orta Çağ’da geçeceğini ortaya koydu.

Oyunun Orta Çağ konseptli olması ilginç görünüyor. Bu iddia, şimdiye kadar fütüristik bilim kurgu evreninde geçen seri için köklü bir değişikliğe işaret ediyor. Buna göre Dark Ages, Doomslayer’ın Orta Çağ dönemlerindeki yaşamını konu alacak.

Orta Çağ temalı Doom oyunu iddiaları ilk olarak 2021 yılında çıkmıştı. Bu oyunun Orta Çağ’dan ilham alan bir Doom dünyasına sahip olacağı belirtilmişti. Son sızıntılar ID Software’in geliştirme aşamasını tamamladığını gösteriyor.

Öte yandan Bethesda, kısa süre Doom için hile kodu olan “IDKFA” ticari markasını tescil ettirdi. Bu da yakın zamanda bir duyuru yapılabileceği anlamına geliyor. Yeni oyunun 9 Haziran’da yapılacak Xbox Games Showcase’de tanıtılma ihtimali bulunuyor.

Aksiyon serisi hem Xbox hem de ID Software için büyük başarılara imza attı. Hatta son oyun Eternal’ın giriş 450 milyon dolardan fazla para kazandığı dile getirildi. Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x